O nás

O Akademii

Akademie Jana Amose Komenského z.s. (dále jen Akademie) byla založena v březnu 1990 jako nevládní nezisková organizace se statutem občanského sdružení s celorepublikovou působností. Od té doby nepřetržitě poskytuje vzdělávací jazykové programy pro veřejnost, firmy a instituce. Akademie je od roku 2007 certifikovanou institucí International Education Society London (IES), což absolventům umožňuje získat mezinárodně uznávaný certifikát IES.

Akademie připravuje posluchače ke složení zkoušek a mezinárodních certifikátů dle Společného evropského referenčního rámce (Cambridge ESOL, Goethe Institut, certifikáty TELC). Každým rokem kooperuje Akademie s desítkami veřejných institucí i soukromých firem a zajišťuje jejich zaměstnancům individuální jazykovou výuku jak na jejich pracovišti, tak v bezbariérových, moderně zařízených učebnách svého sídla.

Akademie Jana Amose Komenského působila v systému specializovaných útvarů Akademie v 50 regionech České republiky od svého založení, tj. od roku 1990, a prezentovala se jako největší vzdělávací instituce v ČR zaměřená na vzdělávání dospělých.

Od roku 1993 se nedílnou součástí vzdělávacích programů stává výuka cizích jazyků pro veřejnost, firmy a instituce, tj. zejména angličtiny a němčiny a dalších světových jazyků jako španělštiny, francouzštiny, ruštiny, italštiny. V roce 1993 je zahájena spolupráce s prestižní britskou jazykovou školou Language Link London, která kromě výukových a testovacích materiálů pokrývá potřebu výuky kvalifikovanými lektory z Anglie. V tomto roce je zahájena výuka jazyků v jednoletých kurzech s denní výukou obor anglický jazyk nebo německý jazyk (v současné době na základě zařazení školy v příloze č. 1 vyhlášky č. 325/2008 Sb. MŠMT ČR).

Sídlo a zázemí

Škola sídlí v nové moderní bezbariérové budově OC Delta přímo v centru města Liberce ve Fügnerově ulici. Výuka probíhá v příjemném prostředí nově a moderně zařízených učeben.

 • klimatizované a větratelné učebny
 • přístup na internet
 • multimediální vybavení
 • audiovizuální pomůcky
 • počítač pro vyučujícího
 • whiteboard v každé učebně
 • moderní výukový materiál
 • aktualizovaná školní knihovna

Jazykové certifikáty

Studium jazyků ve všech typech kurzů bylo a je možno zakončit prestižními jazykovými certifikáty :

 1. Cambridgeské zkoušky
  KET, PET, FCE, CAE, CPE, CEIBT
 2. Eurocertifikáty TELC (The European Language Certificates) – stupně dle
  Společného evropského referenčního rámce A1, A2, B1, B2, C1, C2
 3. certifikáty Goethe Institutu
  Zertifikat Deutsch A1–C2
 4. Certifikáty IES
  (International Education Society, London)

Na podzim roku 2009 přestěhovala AJAK sídlo školy do nových prostor v moderní bezbariérové budově. V těchto prostorách AJAK sídlí a zároveň vyučuje dodnes.

V současné době je hlavní činností školy výuka cizích jazyků. Zaměřujeme se na výuku angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny, ruštiny a češtiny pro cizince. Nabízíme Jednoletý kurz cizích jazyků s denní výukou, jazykové kurzy pro dospělé, individuální kurzy, výuku pro firmy a instituce.

Jednoletý kurz cizích jazyků s denní výukou absolvovalo v letech 1993–2016 více než 2.000 posluchačů.

Spolupráce a partneři školy

Naše vzdělávací instituce je mezinárodně certifikovaná International Education society, London (IES). Naši studenti mají možnost získat mezinárodní certifikát IES (www.ies-info.com). Další informace najdete v přiloženém souboru.

ESL nabízí kurzy pro dospělé i mládež, odborné jazykové kurzy pro manažery a profesionály anebo odborné kurzy pro učitele jazyků.
V nabídce společnosti ESL najdete možnost studovat 22 jazyků ve 40 zemích světa a to ve více než 200 destinacích. Vybírat můžete ze standardních a intenzivních kurzů, kurzů v miniskupinách, přípravných kurzů k oficiálním zkouškám, individuálních kurzů a dalších variant.
V letech 2010 a 2011 byla agentura ESL zvolena nejlepší agenturou západní Evropy v hlasování akreditovaných jazykových škol z celého světa v anketě LTM Start Awards.Kontaktní formulář

Máte nějaké dotazy? Zanechte nám zprávu.