O nás

O Akademii

Akademie Jana Amose Komenského z.s. (dále jen Akademie) byla založena v březnu 1990 jako nevládní nezisková organizace se statutem občanského sdružení s celorepublikovou působností. Od té doby nepřetržitě poskytuje vzdělávací jazykové programy pro veřejnost, firmy a instituce.

Akademie připravuje posluchače ke složení zkoušek a mezinárodních certifikátů dle Společného evropského referenčního rámce (Cambridge English, Goethe Institut, certifikáty TELC). Každým rokem kooperuje Akademie s desítkami veřejných institucí i soukromých firem a zajišťuje jejich zaměstnancům individuální jazykovou výuku jak na jejich pracovišti, tak v bezbariérových, moderně zařízených učebnách svého sídla.

Akademie Jana Amose Komenského působila v systému specializovaných útvarů Akademie v 50 regionech České republiky od svého založení, tj. od roku 1990, a prezentovala se jako největší vzdělávací instituce v ČR zaměřená na vzdělávání dospělých.

Od roku 1993 se nedílnou součástí vzdělávacích programů stává výuka cizích jazyků pro veřejnost, firmy a instituce, tj. zejména angličtiny a němčiny a dalších světových jazyků jako španělštiny, francouzštiny, ruštiny, italštiny. V roce 1993 je zahájena spolupráce s prestižní britskou jazykovou školou Language Link London, která kromě výukových a testovacích materiálů pokrývá potřebu výuky kvalifikovanými lektory z Anglie. V tomto roce je zahájena výuka jazyků v jednoletých kurzech s denní výukou obor anglický jazyk nebo německý jazyk.

Sídlo a zázemí

Škola sídlí v nové moderní bezbariérové budově OC LBC přímo v centru města Liberce ve Fügnerově ulici. Výuka probíhá v příjemném prostředí nově a moderně zařízených učeben.

 • klimatizované a větratelné učebny
 • přístup na internet
 • multimediální vybavení
 • audiovizuální pomůcky
 • počítač pro vyučujícího
 • whiteboard v každé učebně
 • moderní výukový materiál
 • aktualizovaná školní knihovna

Jazykové certifikáty

Studium jazyků ve všech typech kurzů bylo a je možno zakončit prestižními jazykovými certifikáty :

 1. Cambridgeské zkoušky
  KET, PET, FCE, CAE, CPE, CEIBT
 2. Eurocertifikáty TELC (The European Language Certificates) – stupně dle
  Společného evropského referenčního rámce A1, A2, B1, B2, C1, C2
 3. certifikáty Goethe Institutu
  Zertifikat Deutsch A1–C2

Na podzim roku 2009 přestěhovala AJAK sídlo školy do nových prostor v moderní bezbariérové budově. V těchto prostorách AJAK sídlí a zároveň vyučuje dodnes.

V současné době je hlavní činností školy výuka cizích jazyků. Zaměřujeme se na výuku angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny, ruštiny a češtiny pro cizince. Nabízíme Jednoletý kurz cizích jazyků s denní výukou, jazykové kurzy pro dospělé, individuální kurzy, výuku pro firmy a instituce.

Jednoletý kurz cizích jazyků s denní výukou absolvovalo v letech 1993 -2023 a 2400 posluchačů.

Spolupráce a partneři školy

ESL nabízí kurzy pro dospělé i mládež, odborné jazykové kurzy pro manažery a profesionály anebo odborné kurzy pro učitele jazyků.
V nabídce společnosti ESL najdete možnost studovat 22 jazyků ve 40 zemích světa a to ve více než 200 destinacích. Vybírat můžete ze standardních a intenzivních kurzů, kurzů v miniskupinách, přípravných kurzů k oficiálním zkouškám, individuálních kurzů a dalších variant.
V letech 2010 a 2011 byla agentura ESL zvolena nejlepší agenturou západní Evropy v hlasování akreditovaných jazykových škol z celého světa v anketě LTM Start Awards.Kontaktní formulář

Máte nějaké dotazy? Zanechte nám zprávu.